завантаження
Вид на металеві рулони в цеху
Стоп оцинкованих армуючих профілів
ЯК НЕ ДОПУСТИТИ
ОБМАНУ ТА МАНІПУЛЯЦІЇ
Продукція
/
Армуючі профілі
/
Як не допустити обману
/
На сьогоднішній день ринок армованих профілів для ПВХ є настільки перенасиченим пропозиціями з боку постачальників, що неважко заплутатися і помилитися з вибором партнера. На ринку багато пропозицій від компаній-посередників, які нічого не виробляють. Також більшість виробляючих компаній здатна забезпечити споживача лише найпримітивнішою продукцією власного виробництва, а складні профілі перепродаються ними з відповідним завищенням ціни. Однак найголовніше питання, над яким слід задуматись споживачеві армованих профілів це: «А наскільки чесний мій постачальник?».
Відповісти на це питання не так просто, як здається. Якщо керуватися лише одними технічними умовами та ГОСТами на сировину, то чесним може здатися будь-який постачальник. Проте, чинні нормативні документи вже настільки застаріли, що в межах дозволених ними відхилень можливі суттєві маніпуляції.
Отже, якщо Ви не керуєтеся у своїй комерційній діяльності постулатом: «Менше знаєш – краще спиш» або «НЕзнання – сила», то варто виконати наступні нескладні маніпуляції, щоб точно знати, що саме дістається Вам від постачальника:
Характеристики стального профиля
 1. Головне, що має знати споживач:
  єдиним достовірним мірилом кількості поставленого профілю є його маса.
  Так, звичайно, ви споживаєте армовані профілі погонними метрами, адже саме так Ви їх потім витрачаєте в готовому виробі.
  Однак, чи станете ви платити за той же профіль з розрахунку його довжини, якщо з розрахунку його маси він виявиться дешевшим?
  Дайте відповідь самі собі на запитання: Я знаю вартість тонни профілів, які я споживаю? Я знаю масу 1 м.п. кожного профілю? Хтось у мене на підприємстві колись вимірював профілі, зважував їх? Чому на моєму підприємстві не проходить перевірку кожна партія профілю, що поставляється? Якщо ви не знаєте відповіді хоча б на одне запитання, читайте далі!
 2. Взвешивание металлических профилей крановыми весами
 3. Єдиним достовірним способом перевірки кількості поставленої профільної продукції є повне зважування всього обсягу постачання.
  А отримана маса – відповідно, є єдиною підставою для оплати. Зважити профіль під час його розвантаження дуже просто, для цього необхідно придбати сучасні кранові ваги, або ваги навантажувача з точністю вимірювань ±1–5 кг. При кожному підйомі масу слід занести до протоколу приймання і звірити із заявленою масою від постачальника, і лише після цього робити оплату. Для зручності можна попросити постачальника вказувати масу кожної пачки прямо на етикетці. Так можна виділити пачки з невірною масою із загального обсягу постачання.
 4. Якщо вимірювати кожну пачку профілю для Вас є скрутним, можна вдатися до вибіркової перевірки, контролюючи ліквідність профілю вимірювання його поперечного перерізу.
  Для цього необхідно придбати 4 вимірювальні інструменти: цифровий штангенциркуль – для вимірювання розмірів полиць профілю, мікрометр – для вимірювання товщини профілю, радіусомер – для вимірювання радіусів у місцях вигину, рулетку 6 або більше метрів, для вимірювання довжини відрізків профілю. Весь цей комплект обійдеться Вам не більше 1000 грн., а заощадити може набагато більше.
Использование микрометра для измерения толщины полки стального профиля
Насамперед слід навчитися користуватися мікрометром, тому що товщина профілю – це основний параметр, яким маніпулює більшість постачальників. Просто затисніть будь-яку полицю чи дно профілю між губками мікрометра, обертаючи його ноніус (мікрометричний гвинт). Читати свідчення мікрометра непросто, попросіть навчити вас цьому будь-якого токаря, або придбайте цифровий мікрометр. Системне відхилення більш ніж на 0.03 мм говорить про використання заготовки на крок менше, ніж Ви замовили. Якщо це так, то в пачці профілю не вистачає щонайменше 50 кг сталі, на суму понад 1300 грн.
Использование цифрового штангенциркуля для измерения ширины металлического профиля
Потім, за допомогою цифрового штангенциркуля слід виміряти всі полиці профілю, розміри яких вами вказувалися в замовленні або позначені в каталозі, згідно з яким ви здійснювали замовлення. Максимальне відхилення у негативний бік може становити 0.5 мм. При Использование радиусомера для измерения радиуса изгиба стального профиля більшому відхиленні має місце зменшення ширини заготовки щодо номінальної, що опосередковано вказує на нестачу матеріалу у поставці.
Виміряйте зовнішні радіуси вигину. Це робиться прикладуванням шаблону певного радіусу до місця вигину. Для вимірювання доступні лише згини під 90 градусів. Якщо ви бачите просвіт у центрі шаблону – радіус, що вимірюється, більший за шаблон. Якщо бачите просвіт на гострих кромках шаблону – радіус, що вимірюється, менший за шаблон. Підберіть шаблон, який найбільш підходить, прочитайте величину радіусу, відніміть від цього значення виміряну товщину. Отримане число має бути в діапазоні 0,5–1,5 мм. Якщо радіус значно більше – заготовка для виготовлення профілю використовувалася значно вже, ніж потрібно.
Нарешті, виміряйте довжину відрізків профілю. Профіль має бути довшим, ніж Ви замовили на 1.40 мм.
Найбільш популярними поясненнями відхилень від норм виготовлення профілю є такі, що стали вже стандартними, відмовки:
 1. Комбінат виробляє метал в мінус, тому товщина на 0.05–0.1 менше.
  Це неправда, вже багато років комбінат виробляє сировину, що має системне відхилення від номіналу на величину трохи більше 0.03 мм. Але, навіть, якщо це було б так, чому Ви не можете отримати різницю в ціні? Як правило, постачальник, що говорить цю фразу напряму маніпулює, говорить неправду.
 2. Це людський фактор – прокатник взяв не ту товщину/ширину заготовки.
  Це також малоймовірно. На підприємствах, що виробляють профіль, зазвичай дуже жорсткий контроль за заготовкою, інакше можна використати більш товсту заготовку замість потрібної, а це прямий збиток. Як правило, це також маніпуляція. Постачальник завжди знає, з якої заготовки він виготовив профіль.
 3. Ми робимо такі великі радіуси, тому що наш метал міцніший, інакше його не можна зігнути.
  Це брехня, внутрішній радіус при згинанні повинен бути близький до товщини металу, що згинається. Інакше – виробник просто зменшив витрати матеріалу, недовантаживши Вам таким чином частину поставки, яку Ви сплатили.
 4. Навіщо ви так його міряєте, вам що його в космос запускати?
  Все вірно, в космос профіль не полетить, а ось платити за масу Вам зовсім необов'язково.
Завжди пам'ятайте, що галузь виготовлення гнутих сталевих профілів близька до сировинної. Якщо профіль простий (1–4 місця вигину), він на 97% складається з вартості споживаної сировини, на 2.5% – з відходів і витрат за виробництво, і лише 0.5% прибутку. Це і є максимальна знижка, яку Ви можете отримати, не зменшуючи витрати на виготовлення профілю. Якщо ж постачальник поступається вам більше - він повинен зробити це в збиток, або знизити витрату сировини, зменшивши ширину або товщину заготовки.
4 мерительных инструмента
Усі українські виробники армованих профілів купують сировину у компанії «МЕТІНВЕСТ» (ММК ім. Ілліча, м. Маріуполь), яка є єдиним виробником оцинкованої рулонної сталі в Україні. Всім великим споживачам «МЕТІНВЕСТ» відвантажує сировину за єдиною ціною просто тому, що це монополія, і немає сенсу знижувати ціну для якогось окремого покупця. Тому, коли Вам пропонують взяти профіль за «старою» ціною, або «імпортним матеріалом», будьте впевнені – Вам намагаються продати профіль заниженої маси.
Колектив ПП «СТАРПЛАСТ» глибоко переконаний, що кожен споживач армованих профілів у нашій країні повинен вміти кваліфіковано виміряти та зважити отриманий від постачальника профіль. Це не вимагає жодних капітальних вкладень, окрім покупки кранових ваг та набору мірника, але рятує від системного збитку, внаслідок споживання профілю, що не відповідає Вашим вимогам.
І нарешті, якщо Вас повністю влаштовує той профіль, який Ви зараз споживаєте, виміряйте та зважте його, повідомте нам ці дані, і ми запропонуємо Вам такий самий профіль дешевше.
uscc.ua www.prom.ua www.budport.com.ua www.budportal.com.ua